Zwycięskie ligowe zmagania naszych kadetek.

• autor: czarnisosnowiec, 2012-09-10 10:58

W sobotnim meczu III Ligi kobiet nasza drużyna młodych piłkarek wygrała z faworyzowanymi
Jaskółkami z Chorzowa 3:1.
Bardzo dobre spotkanie młodych piłkarek cieszy iż praca trenerki Patrycji przynosi
rezultaty dające nadzięje na przyszłość w wyszkoleniu naszych wychowanek.

Relacja ze strony naszych kadetek.
foto. Piotr Strzyżowski

KKS Czarni II Sosnowiec - Jaskółki Chorzów
3:1 [2:0]

Ligowe zaskoczenie.

3. kolejka III ligi kobiet gr. śląskiej oznaczała dla nas pojedynek z dobrze nam znaną ze spotkań sparingowych drużyną Jaskółek Chorzów. Przed samym spotkaniem odczuwałyśmy duży respekt przed rywalkami ze względu na porażkę, którą odniosłyśmy z tą drużyną w ostatnim meczu towarzyskim. Bądź, co bądź zawodniczki z Chorzowa jeszcze w poprzednim sezonie występowały w II lidze. Być może to właśnie było powodem chaosu, który wkradł się w nasze szeregi zaraz po pierwszym gwizdku sędziego. Zaczęłyśmy wystraszone i na 'miękkich nogach'.

Na szczęście pokrzykiwania trenerki Patrycji Luty zza linii bocznej przyniosły oczekiwany skutek. Po kilkunastu minutach zaczęłyśmy 'grać swoje'. Wynik spotkania otworzyłyśmy w pięknym stylu. Po faulu na naszej napastniczce efektownym strzałem z rzutu wolnego bramkarkę gości pokonała Dominika Zabiegała. Po bramce nie zamknęłyśmy się, wręcz przeciwnie- poszłyśmy za ciosem. Kilka minut później prostopadłą piłkę z głębi pola otrzymała Ania Sokołowska -nasza napastniczka dopadła do piłki i pewnym strzałem w dolny róg umieściła piłkę w bramce. Było już 2:0, miałyśmy w garści przeciwnika, 'Teraz nie może wkraść się rozluźnienie' -krzyczała trenerka, a my wiedziałyśmy, że ostatni gwizdek pierwszej połowy już niedługo. Broniłyśmy się całą jedenastką, próbowałyśmy panować nad sytuacją,czekając na przerwę.
Mimo dobrego wyniku w przerwie nie padły same pochwały. 'Czego się boicie? Zacznijcie walczyć!!'- tak starała się zmotywować nas na drugą połowę pani trener. Wiedziałyśmy, że 40 minut to sporo czasu i nie możemy zamknąć się na swojej połowie broniąc wyniku. Starałyśmy się grać piłką i stwarzać nowe sytuacje podbramkowe, ale było to tym trudniejsze, że drużyna gości od początku drugiej połowy rzuciła się do ataku.
W końcu jeden nasz błąd w obronie kosztuje nas stratę bramki- niekryta zawodniczka schodzi do środka i z ok. 16 metrów pokonuje Dorotę Młynarczyk. Jest 2:1, zaczyna się wielka nerwówka, momentami wygląda to jak podwórkowa kopanina. Jaskółki chcą pójść za ciosem, wyprowadzają atak za atakiem, a my gorączkowo się bronimy, wykopujemy na oślep.
Obraz gry zaczyna zamieniać się w dramat- krzyczymy na siebie, popełniamy głupie błędy, potrzebujemy kilku-, kilkunastu minut, żeby się otrząsnąć i znów powrócić do swojej gry. Na powrót zaczynamy wymieniać podania i wyprowadzać ataki, jednak to nadal nie koniec nerwów, zdajemy sobie sprawę, że jeden głupi błąd może doprowadzić do remisu.
W końcu wydaje się, że to jest ta akcja- obrona z Chorzowa jest dziurawa, wszystkie dziewczyny nastawiają się na atak, a my staramy się to wykorzystać- wszystko dzieje się szybko- długa piłka do Darii Polańskiej, pojedynek biegowy z obrończynią, już brakuje niewiele, jeszcze kilkanaście centymetrów i będzie sam na sam - wtedy obrończyni stawia wszystko na jedną kartę- tuż przed polem karnym zwinnym ruchem ciągnie za koszulkę napastniczkę wyprowadzając ją z równowagi. Gwizdek sędziego, żółta kartka dla obrończyni i mamy rzut wolny. Do piłki podchodzi solenizantka Milena Syguła- cudownym strzałem z lewej nogi sprawia sobie chyba najlepszy prezent urodzinowy i umieszcza piłkę w okienku bramki Jaskółek, tym samym rozstrzygając wynik spotkania.
Chorzów pokonany!

herb Czarni II Sosnowiec Informacje o kadrze Czarni II Sosnowiec