W meczu Czarnych wygrały nasze dziewczyny

• autor: czarnisosnowiec, 2012-09-30 08:54

Autor: (mw) / sportowezaglebie.pl

Czarni Sosnowiec podejmowali Czarnych Gorzyce, na szczęście to nasze piłkarki były górą i dopisały w ligowej tabeli 3 punkty. Ciekawostką jest fakt, iż wszystkie bramki wypracowała Angelika Gębka.

Sosnowiczanki były podwójnie zmobilizowane, gdyż tydzień wcześniej zremisowały w Głogówku z tamtejszym Rolnikiem 1:1 (bramkę dla Czarnych zdobyła Renata Warunek). - Oczywiście ponownie grałyśmy fatalnie z przodu. Miałyśmy świetne okazje i zamiast podwyższyć, uspokoić grę, straciłyśmy bramkę w 93. minucie - kręci głową trener Czarnych, Agnieszka Drozdowska.

W meczu z rywalem z Gorzyc nasze piłkarki zagrały zdecydowanie lepiej, ale... równie nieskutecznie. Pierwszą bramkę zdobyła w 14. minucie Marlena Konieczna, która wykończyła podanie Angeliki Gębki. Ta sama piłkarka asystowała przy kolejnych trafieniach naszego zespołu. W 22. minucie piłkę do siatki ponownie skierowała Konieczna, a 11 minut później jej wyczyn powtórzyła Izabela Frączek. Wynik ustaliła w 59. minucie Renata Warunek. - Rywalki miały bardzo szybkie zawodniczki i spodziewałyśmy się jak zagrają, gdyż analizowaliśmy ich wcześniejsze spotkanie. Miałyśmy przewagę, ale w końcówce nasze błędy w obronie spowodowały niepotrzebną nerwówkę. Wiedziałyśmy, że one w dwóch meczach zdobyły 18 bramek, a to o czymś świadczy. Gdy przeciwnik rozwinął skrzydła, to miałyśmy problemy, ale najważniejsze dla nas jest zwycięstwo i 3 punkty - podsumowała trener Drozdowska.