• AKADEMIA PIŁKARSKA Zaprasza chłopców i dziewczynki rocznik 2001 - 2011 - informacje w klubie.

1. maclaw145 8
2. 1Tomek1 1

Aktualności

• autor: czarnisosnowiec, 2012-10-29 10:49

Lider z Sosnowca powiększył dzięki zwycięstwu w bezpośrednim meczu z Golem Częstochowa przewagę nad drugim miejscem do czterech punktów. Dwa z pięciu spotkań nie odbyły się ze względu na fatalną pogodę.

Nagły atak zimy przeszkodził w rozegraniu dwóch spotkań. Zarówno mecz Rolnika B. Głogówek z 1. FC Katowice, jak i derby Krakowa zostały przełożone na późniejszy termin ze względu na fatalne warunki atmosferyczne.

W Częstochowie doszło do meczu na szczycie. Wicelider Gol podejmował na własnym boisku lidera z Sosnowca. Mecz zakończył się wygraną Czarnych 1:0.

W hitowym pojedynku grupy południowej Gol Częstochowa przegrał na własnym boisku z Czarnymi Sosnowiec. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobyła Izabela Frączek.

Spotkanie zapowiadało się niezwykle interesująco. Gospodynie przystępowały do niego z pozycji wicelidera z kompletem punktów [piłkarki z Częstochowy mają o jeden mecz rozegrany mniej – przyp. red.]. Gol w tabeli ustępował jedynie zespołowi z Sosnowca, który w sześciu meczach zgromadził 16 punktów .

Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem. Jako pierwsze zaatakowały przyjezdne. Strzał Angeliki Gębki w świetnym stylu obroniła jednak Karolina Klabis. Dla gospodyń najlepszą sytuację zmarnowała Justyna Maziarz.

W drugiej połowie przeważał zespół Agnieszki Drozdowskiej. Dwie dobre sytuacje miała Izabela Frączek, lecz w obu przypadkach zawiodło ją wykończenie. Stare przysłowie mówi, że do trzech razy sztuka i tak też było w sobotnim spotkaniu.

W 66. minucie po podaniu Renaty Warunek, Frączek strzeliła w końcu swoją bramkę. Częstochowianki chciały za wszelką cenę doprowadzić do  wyrównania. Jednakże bardzo dobrze dysponowana była zarówno obrona jak i bramkarka Czarnych. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem lidera.

Tym samym sosnowiczanki powiększyły przewagę nad ostatnim rywalem do czterech punktów. Nasza strata do liderek nie jest duża. Nadal celuje w awans do ekstraklasy – zapewniał jednak po spotkaniu prezes gospodyń Włodzimierz Seifryd.

Gol Częstochowa – Czarni Sosnowiec 0:1 (0:0)
Bramka: Frączek 66

Gol: Klabis – Kmiecik, Rokosa, Maziarz, Sobczak, Jeziorska (80 Klyta), Jędrak, Di Giusto, Mesjasz, Uchnast (55 Matelowska), Bąk

Czarni: Polok – Pilot, Wójcik, Prokop, Tomeczek (Gredkiewicz) – Frączek (Sobota), Błażejewska, Luty, Konieczna (Dec) – Gębka, Warunek (Bydlińska)