Frączek potwierdza reprezentacyjną formę

• autor: czarnisosnowiec, 2012-11-05 07:04

1. FC AZS AWF Katowice 0:1 Czarni Sosnowiec (0:0)

Bramka: 0:1 - Frączek (73.)

Czarni: Polok - Pilot Ż (89. Sobota), Prokop, Wójcik, Tomeczek Ż, CZ - Frączek (90. Zabiegała), Luty, Błażejewska (80. Dec Ż), Konieczna, Gębka (90. Gredkiewicz) - Warunek (90. Bydlińska)

Piłkarki Czarnych Sosnowiec obroniły fotel lidera pokonując w Katowicach tamtejszych FC AZS AWF 1:0. Kulminacyjnym momentem dla przebiegu spotkania był kuriozalna sytuacja z pierwszej połowy.

W pierwszych minutach katowiczanki narzuciły swój styl gry, z którym nasze piłkarki nie radziły sobie. Gospodynie miały przewagę, jednak długo nie potrafiły jej udokumentować. W samej końcówce pierwszej połowy doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzina podyktowała rzut pośredni za zagranie nakładką, zawodniczka z Katowic uderzyła w światło bramki, a Anna Polok, wiedząc, że nie było rykoszetu przepuściła piłkę. Gospodynie świętowały trafienie, radość trwałą długo. Sosnowiczanki chyba na chwilę straciły rozum patrząc na radość przeciwniczek, gdyż zamiast wznowić grę, czekały aż sytuacja się uspokoi.

Po zmianie stron podopieczne Agnieszki Drozdowskiej zaczęły lepiej grać i... osłabiły się. Anna Tomeczek w pierwszej połowie otrzymała żółtą kartkę i upomnienie od sędziny. W szatni nie ochłonęła, gdyż po zmianie stron sfaulowała rywalkę, za co została wyrzucona z boiska, arbiter zawodów bez zastanowienia pokazała „czerwień”. Była to 55. minuta, niespodziewanie Czarne od tego momentu wypracowały sobie więcej sytuacji. W 74. minucie Izabela Frączek popisała się niezwykle widowiskową akcją, którą zakończyła celnym trafieniem, wartym 3 punktów. Tym samym piłkarka potwierdziła, że ostatnie powołanie do kadry kobiet nie było przypadkowe (podczas konsultacji będzie reprezentować Polskę południową, podczas zgrupowania odbędzie się mecz północ – południe).

W ostatniej jesiennej kolejce sosnowiczanki podejmą KS Koronę Łaszczów.

Autor: mw / sportowezaglebie.pl