Co się źle zaczyna, dobrze się skończy

• autor: czarnisosnowiec, 2013-02-20 07:35

Trenerka Czarnych Sosnowiec, Agnieszka Drozdowska w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną nie może mówić o szczęściu, gdyż aż 7 zawodniczek zmaga się z urazami, jednak pomimo to jest zadowolona z wykonanej do tej pory pracy.

Sosnowiczanki mają za sobą już 6 meczów kontrolnych i to nie byle z kim, gdyż 3 spotkania zostały rozegrane z reprezentacją Polski do lat 17. Dodatkowo Czarne mierzyły się z reprezentantkami ekstraklasy z klubów: Mitech Żywiec i GOSiRKi Piaseczno (wyniki pod tekstem), a zagrają w najbliższym czasie jeszcze z AZS Wrocław i Unią Racibórz. - Nie gramy ze słabymi rywalami, tylko z mocnymi przeciwnikami, by się uczyć, poprawiać naszą grę. Wygrana 10:0 z rywalem z III ligi nic by nam nie dała. Mnie najbardziej cieszy to, że w meczach nie ma kopania, tylko inteligentna gra piłką. Praktycznie dołączyły już do nas Patrycja Doroż (bramka/obrona) i Patrycja Matla (reprezentantka Polski do lat 17, środek pomocy/lewa pomoc). Niestety odeszły Pilot, Tomeczek, Gredkiewicz i Sobota - wyjaśnia trenerka Agnieszka Drozdowska.

Czarne mają problemy kadrowe wynikające z dużej liczby urazów. - Wyniki nie są do końca adekwatne, gdyż mamy aż 7 kontuzjowanych zawodniczek. Renata Warunek, Patrycja Luty, Anna Błażejewska, Anna Polok, Iza Frączek, Ewelina Prokop i Dominika Zabiegała ostatnio nie grały z różnych przyczyn. Najpoważniej wygląda kontuzja tej ostatniej, gdyż jest to poważniejszy uraz kolana, więc Dominikę czeka dłuższa przerwa.

Teraz skład wzmacnialiśmy zawodniczkami z naszych III-ligowych rezerw, czyli młodzieżą. Dlatego w składzie miałem nawet 7 młodych dziewczyn. Dobrze, że te urazy wysypały się teraz, a nie w czasie ligi. Dziewczyny z Krakowa, czyli Iza Frączek, Ewelina Prokop i Renata Warunek mają urazy wynikające z przeciążenia, przyznały, że tak ciężko jeszcze nie pracowały - przekazała Drozdowska. - Wiosna będzie ciężka, ale mam nadzieję, że to co się źle zaczyna, dobrze się skończy - podsumowała uśmiechnięta trenerka.

Nasze piłkarki są liderem I ligi, grupy południowej i mają 1 punkt przewagi nad ISD-AJD Gol Częstochowa.

Wyniki sparingów:

U-17 - Czarni Sosnowiec 0:1

U-17 - Czarni Sosnowiec 1:0

GOSiRKi Piaseczno - Czarni Sosnowiec 1:1

U-17 - Czarni Sosnowiec 3:0

Mitech Żywiec - Czarni Sosnowiec 2:1
Urszula Bydlińska

Zagłębie Lubin - Czarni Sosnowiec 4:1
Renata Warunek

AZS Wrocław - Czarni Sosnowiec (23 stycznia)

Unia Racibórz - Czarni Sosnowiec (9 marca)

źródło. www.sportowezaglebie.pl