Sparing z Unią Racibórz

• autor: czarnisosnowiec, 2013-03-13 14:19
Czarne zmierzą się z uczestnikiem Ligi Mistrzów

W środę (13 marca 2013) o 17:30 na Kompleksie Piłkarskim przy ul. Kresowej 1, piłkarki Czarnych Sosnowiec zmierzą się w meczu kontrolnym z mistrzem Polski i uczestnikiem Ligi Mistrzyń, Unią Racibórz.

Unia Racibórz w minionym roku rywalizowała w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Polki doszły do 1/16, jednak tam musiały uznać wyższość wicemistrza Niemiec – VfL Wolfsburg (dwie porażki 1:5 i 1:6, oba mecze były transmitowane przez stację Eurosport, na meczu w Raciborzu padł rekord frekwencji podczas spotkania kobiecej piłki rozgrywanego w Polsce. Na trybunach zasiadło 5125 widzów).

Unia w ostatnich latach zdominowała rozgrywki, łącznie w swojej krótkiej historii (w rozgrywkach od 2003 r.) zdobyła 4 mistrzostwa Polski, 3 Pucharu Polski i 4 halowe mistrzostwa Polski. Zespołowi z Raciborza daleko do osiągnięć sosnowiczanek, które 12-krotnie były najlepsze w rozgrywkach ligowych, 11-krotnie sięgały po Puchar Polski i 12-krotnie nie miały sobie równych na hali. Aktualnie Czarne walczą o awans do ekstraklasy, a Unia ponownie walczy o mistrzowski tytuł.

Autor: sportowezaglebie.pl