• AKADEMIA PIŁKARSKA Zaprasza chłopców i dziewczynki rocznik 2001 - 2011 - informacje w klubie.

2. 1Tomek1 1

Aktualności

Przerwana passa Czarnych

• autor: Strzyz, 2013-05-26 08:10

Zwycięska passa Czarnych (dziewięć zwycięstw z rzędu) została niestety przerwana w hitowym pojedynku z drużyną ISD AJD Gol Częstochowa. Pierwsza od ponad półtora roku porażka sosnowiczanek poważnie utrudniła drużynie Czarnych wymarzony awans do Ekstraligi.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Czarnych. Choć sosnowiczanki nie miały najlepszego dnia - na co wskazywało choćby bardzo niewiele, będących do tej pory niezwykle groźną bronią naszej drużyny, ataków skrzydłami i problemy z wykończeniem akcji - dużo więcej pracy miała bramkarka drużyny Częstochowy. Niestety, uderzenia z pola karnego Renaty Warunek i Izabeli Frączek oraz strzały z dystansu Anny Błażejewskiej i Patrycji Luty mijały bramkę. Dodatkowo, już w 11. minucie drużyna Czarnych została osłabiona - boisko musiała opuścić jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek drużyny Urszula Bydlińska, która doznała kontuzji stopy. Na szczęście znakomicie spisywała się w bramce Anna Polok, broniąc kilka groźnych strzałów częstochowianek.

Kibice Czarnych liczyli na to, że napór i pressing gospodyń przyniesie w drugiej połowie efekt bramkowy. Tymczasem po przerwie do głosu doszły zawodniczki Gola. Drużyna gości przebudziła się i ruszyła do ataków - i od tej pory to częstochowianki dominowały na boisku, grając mądrą, ułożoną taktycznie piłkę. Przewaga przyniosła efekt w 60.minucie, gdy po przejęciu piłki w środku pola częstochowianki zdobyły bramkę. Czarne ruszyły do desperackich ataków, jednak piłkarki Gola grały bardzo dokładnie w defensywie, konsekwentnie rozbijając kolejne akcje ofensywne naszej drużyny. Sosnowiczanki wypracowały sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak albo piłka znów mijała bramkę, albo znakomitymi interwencjami popisywała się bramkarka gości (m.in. w sytuacji sam na sam z Izabelą Frączek). Nawet gdy w 77.minucie drugą żółtą kartkę zobaczyła Justyna Magdziarz - Czarne nie potrafiły wykorzystać liczebnej przewagi. Dziesięć minut później po brutalnym faulu i drugiej żółtej kartce dla Anny Błażejewskiej obie drużyny grały w dziesiątkę. Wynik nie uległ już zmianie i Czarne poniosły pierwszą porażkę od 9 października 2011, kiedy to przegrały również 1:0 z Wandą Kraków.

Choć szansa na awans do Ekstraligi wciąż istnieje - sytuacja Czarnych mocno się skomplikowała. Teraz trzeba bowiem wygrać obydwa pozostałe mecze - w tym pojedynek u siebie z trzecią drużyną ligi, 1.FC AZS AWF Katowice, do którego Czarne przystąpią poważnie osłabione, bez pauzującej za kartki Błażejewskiej - oraz liczyć na to, że Gol Częstochowa straci punkty w którymś z trzech pozostałych do rozegrania spotkań.