I "AKADEMICKI" PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

• autor: czarnisosnowiec, 2013-06-10 11:55

W dniu 01.06.2013, w Dzień Dziecka jako kadra trenerska mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się z Naszymi podopiecznymi i ich Rodzicami na I "Akademickim" Pikniku Rodzinnym. Mimo nie do końca sprzyjającej pogody na imprezie organizowanej przez AP Czarni Sosnowiec stawiła się zdecydowana większość "Akademików":)..

Zajęcia rozpoczęły się dość nietypowo... od zaproszenia zawodniczek i zawodników do ozdabiania boiska przy którym odbywać się miały później gry i zabawy ruchowe. Do Maluchów ochoczo dołączyli również Rodzice i tak w 15 minut wszystkie ozdoby i baloniki wisiały na płocie otaczającym boisko. W czasie wzmagań dekoracyjnych można było skorzystać z kącika wizażu i zrobić sobie "tatuaż" herbu swojego ulubionego klubu, flagi Polski bądź dorysować wąsy;].

Następnie zgodnie z podziałem na grupy treningowe przeszliśmy do gier i zabaw. "Złoci" zaczęli od gry wewnętrznej 5x5, "srebrni" od toru sprawnościowego a "brązowi" mierzyli się w meczach "Rodzic z Dzieckiem" w którym grano systemem 2x2 z założeniem, że tylko Dzieciaki mogą zdobywać bramki. Po 30' zmagań role się odwróciły i to "srebrni" rozgrywali grę, "złoci" testowali sprawności fizyczną, tylko młokosy niestrudzenie strzelali bramki "Starszym";).

Po wyczerpujących grach i zabawach (choć niektórzy mogliby grać jeszcze długo, długo), przyszedł czas na uzupełnienie węglowodanów i płynów. Wszyscy Zawodnicy otrzymali soczki pomarańczowe i pączki. Popularna "Pani Nina"-dwoiła się i troiła, niestrudzenie serwisując ciepłą herbatę i kawę dla Rodziców .

Kolejnym etapem imprezy był pokaz umiejętności technicznych Zawodniczek KKS Czarni Sosnowiec. Dziewczyny przyjechały aż z Krakowa, żeby spotkać się z młodymi adeptami piłki nożnej. W czasie gdy reprezentantka Polski Izabela Frączak rozgrzewała mocnymi uderzeniami  bramkarkę Patrycję Doroż, popularny "Romek" (Renata Warunek) wraz z Eweliną Prokop prezentowały maluchom pokaz żonglerki, sztuczek technicznych i zwodów. Następnie Dziewczyny przeszły do uderzeń piłki: z piłki stojącej, rozegrania w dwójkach i po dośrodkowaniu. Najwięcej emocji jak zawsze wzbudzały rzuty karne. Po kilku uderzeniach Dziewczyn z 11 metrów do działa wzięły się dzieciaki i trzeba powiedzieć, że z niektórymi strzałami olbrzymie problemy miała Patrycja Doroż. Po zakończeniu pokazu Dzieciaki wzięły udział w loterii fantowej. Gadżety takie jak smycze, długopisy, zakładki, breloczki i opaski przekazał Urząd Miasta Sosnowiec za co należą się olbrzymie podziękowania.

"Święto" zakończyliśmy wręczeniem prezentów ufundowanych przez Zarząd KKS Czarni Sosnowiec w postaci pamiątkowych książek o tematyce piłkarskiej ze zdjęciami reprezentantów Polski oraz aren ME w Polsce i Ukrainie w 2012 roku. Dodatkowo na każdym egzemplarzu autografy złożyły Zawodniczki KKS Czarni Sosnowiec.

Na zakończenie wielkie podziękowania dla Dzieciaków za to, że nawet "brzydka" pogoda nie była w stanie zmącić ich święta a także dla Rodziców za tak liczne przybycie i pomoc w organizacji tej imprezy.