MISTRZowski sparing CZARNYCH.

• autor: czarnisosnowiec, 2013-07-31 09:18

W miniony poniedziałek ( 29.07.2013r.) zespół Czarnych Sosnowiec wybrał się do Zawiercia aby rozegrać mecz towarzyski z reprezentacją Polski U-17. Tegoroczne MISTRZYNIE EUROPY do lat 17 obecnie przebywają w Zawierciu i przygotowują się do rozpoczynającego w czwartek turnieju eliminacyjnego I rundy mistrzostw Europy.

Galeria zdjęć

nowa-galeria-4734413.jpg kadra-u-17-kks-czarni-sosnowiec-4734414.jpg kadra-u-17-kks-czarni-sosnowiec-4734415.jpg

Piłkarki Czarnych obecnie są w okresie przygotowawczym i pracują nad swoją formą sportową do zbliżającego się sezonu kobiecej I ligi. Po tygodniu ciężkich treningów zespół w minioną sobotę rozegrał już pierwsze spotkanie towarzyskie z Zagłębiem Lubin ( beniaminek ekstraligi kobiet), niestety przegrywając 2:3. Kolejnym sprawdzianem naszych pań miał być mecz z Kadra U-17.

Mecz ze " ZŁOTYMI " dziewczynami rozgrywany był na obiektach MOSiR w Zawierciu o godzinie 18:00 i składał się z trzech 30-minutowych tercji.

Początek spotkania ( pierwsze 15 minut ) wyglądała dość dobrze, nasze zawodniczki wyszły średnim pressingiem i mecz toczył się w środkowej strefie boiska. W 10 minucie Renata Warunek napastniczka Czarnych dostaje dobre długie podanie od Izy Frączek w środek pola karnego "ZŁOTEK", ale niestety obrona reprezentacji jest czujna i nie daje naszej snajperce uderzyć na bramkę. Po tym nieudanym ataku Czarnych, młode Polki przechodzą do szybkiej,kombinacyjnej i efektywnej gry !

Oto krótka relacja pierwszej 30 -minutowej tercji.

18:00 Rozpoczęcie spotkania Reprezentacja Polski U-17 - KKS Czarni Sosnowiec

18:05 Czarne od pierwszych minut zaatakowały kadrę.

18:10 Warunek dostaje długie, dobre podanie w środek pola karnego reprezentacji od Frączek, ale kadrowiczki są czujne i nie pozwalają jej uderzyć na swoją bramkę.

18:14 Paulina Dudek reprezentantka Polski, sprytnie zwiodła środkową pomocniczkę Czarnych ( Dec) i uderza z dystansu. Piłka odbija się od poprzeczki, bramkarki i trafia do bramki Czarnych! GOOOOOL !!!

18:14 Polska U-17 prowadzi 1:0!

18:16 Walka w środku pola, zawodniczka Czarnych Patrycja Matla po odbiorze piłki zagrywa do Warunek a ta oddaje efektowny, silny ale niecelny strzał na bramkę przeciwniczek.

18:21 Tym razem swoich sił próbuje Frączek, po skrzydłowej akcji jaką rozegrała z boczną defensorką Patrycją Doroż oddaje strzał na bramkę, ale bardzo dobrze broni reprezentantka Polski !

18:23 Polki zaczynają od bramki, długie podanie do środka pola, Dudek przyjmuje, cofa piłkę do bocznej lewej obrończyni a ta dorzuca długim mocnym przekątnym podaniem do lewej pomocniczki, która po przyjęciu piłki długo się nie zastanawia tylko uderza z dystansu. Na szczęście niecelnie.

18:25 Patrycja Matla rozpędza się w środku pola gry, przechodzi obok jednej, drugiej i trzecieeeej kadrowiczki. Piękna parada naszej zawodniczki zakończona strzałem, niestety bramkarka kadry znowu broni.

18:26 Polki próbują przeprowadzić kolejna kontrę, ale stoperka Czarnych Anna Wójcik zatrzymuje dobrym przechwytem, odbiorem piłki w polu karnym.

18:28 Młode Polki rozkręcają się coraz bardziej, Dudek zagrywa piłkę do bocznej pomocniczki a ta sam na sam z bramkarką. Ola Żmijewska ( chwilowa bramkarka Czarnych) ratuje zespół przed stratą bramki.

18:29 Rzut wolny dla reprezentacji. Strzał! Broni Żmijewska ale piłka wychodzi na rzut rożny.

18:30 Kolejne natarcie Polek na bramkę Czarnych. Złe krycie Czarnych i Agnieszka Jędrzejewicz może zapisać sobie 2 bramkę dla Polek na swoje konto. GOOOOOOLLL!

18:30 2:0 Polki prowadzą!

18:31 Pani arbiter gwiżdże na pierwszą przerwę w tym meczu.

( opisuje zawodniczka Czarnych Sosnowiec: Dominika Zabiegała)

Druga i trzecia część spotkania wyglądała dużo gorzej jeżeli o chodzi przyjezdne z Sosnowca. Kadrowiczki narzuciły swoje tempo gry, wyprzedzały swoje przeciwniczki, grały dokładnie piłką przenosząc ciężar gry z jednej strony na drugą, a potem wykorzystując przewagę liczebną atakowały raz za razem bramkę Czarnych. Piłkarki Czarnych próbowały się odgryźć rywalką, ale albo brakowało wykończenia, albo strzały były niecelne, a w końcówce po prostu brakowało już siły. Kończąc druga tercję Młode Polki prowadziły 3:0, a wynik końcowy po trzeciej części spotkania to 5:0.

Wyróżniające się zawodniczki w kadrze  to hm.. Cała reprezentacja zagrała na wysokim poziomie dlatego Wielkie Brawa! Wyróżniające zawodniczki w Czarnych to na pewno Patrycja Matla, która raz za razem próbowała i brała ciężar gry na siebie, popisywała się świetnymi i skutecznymi paradami, kiwkami zakańczając to wszystko strzałami na bramkę reprezentacji. ( Patrycja Matla zawodniczka Czarnych Sosnowiec jest reprezentantką Polski do lat 17 i uczestniczy w zgrupowaniu kadry w Zawierciu). Nic innego nie pozostaje jak pogratulować wygranej Polek, a podziękować Czarnym za grę, chęci i odwagę gdyż rywalizowały w końcu z MISTRZYNIAMI EUROPY!!!! :)

Skład Czarnych Sosnowiec:

Żmijewska( Reprezentantka Polski U-17) - Sobota,Wójcik,Luty,Doroż--Dec,Błażejewska,Matla,Gębka,Fraczek--Warunek.

Zmiany: Gredkiweicz,Kukiełka,Polańska,Konieczna,Syguła i Bąbel ( zawodniczki rezerw Czarnych Sosnowiec)

Brakowało zawodniczek:

Anna Polok - kontuzja

Dominika Zabiegała - powoli wraca do formy po kontuzji kolana

Ewelina Prokop - choroba

Ula Bydlińska - kontuzja

W czwartek (02-08.08.2013r) kadra U-17 rozpoczyna turniej I rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Polki rozegrają trzy spotkania, które odbędą się na obiektach sportowych MOSiR w Brzegu.

Polska - Kazachstan ( 02.08.2013r)

Polska - Azerbejdżan ( 04.08.2013r)

Polska - Austria (07.08.2013r)

Życzymy POWODZENIA !!