Pogoda dokuczała nie tylko zawodniczkom..

• autor: czarnisosnowiec, 2013-08-04 11:05

W dniu 03.08.2013 r. ( sobota ) o godzinie 11:00 ekipa z Sosnowca gościła na własnym boisku zespół TS Mitech Żywiec. Przypomnijmy że przyjezdne to drużyna która gra na najwyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich kobiecej piłki nożnej czyli Ekstralidze, a miniony sezon ukończyła na 5 miejscu. Dla obu zespołów był to kolejny sprawdzian przed zbliżającym się sezonem.

Galeria zdjęć

nowa-galeria-4741799.jpg nowa-galeria-4741801.jpg kks-czarni-sosnowiec-ts-mitech-zywiec-4741819.jpg

Bezchmurne niebo, temperatura przekracza 35 C to idealna pogoda aby wyjechać gdzieś za miasto i odpocząć po ciężkim tygodniu, tymczasem na boisko przy al. Mireckiego wybiegają zawodniczki przyjezdnego Mitechu Żywiec i drużyna gospodyń Czarnych Sosnowiec. Dla gości to czwarte spotkanie towarzyskie w tym okresie przygotowawczym, pierwszy sparing z AZS UJ Kraków przegrały 2:1, z kadra Polski do lat 17 zremisowały 2:2, a ze słowacką drużyną SKF Zirafa Żylina wygrały aż 5:1. Natomiast Czarne rozgrywają trzeci test- mecz. Poprzednie dwa to niestety porażki 1:2 z Lubinem i 0:5 z kadra Polski do lat 17.

Poniżej krótki opis meczu:

Mecz składał się z dwóch 40 minutowych części ( po 20 minutach przerwa na uzupełnienie płynów).

Początek meczu to dominacja gospodyń, częste ataki skrzydłowych pomocniczek oraz ofensywna gra bocznych obrończyń napędza Czarne do coraz śmielszej i odważnej gry. Co przynosi efekt już w 8 minucie spotkania, kiedy Izabela Frączek zagrywa prostopadłą piłkę do rozpędzonej Renaty Warunek a ta popisuje się piękny strzałem za pola karnego lobując bramkarkę. Futbolówka odbija się od poprzeczki i ląduje w siatce. Po 20 minutach gry Sosnowiczanki jakby lekko opadły z sił, przeciwnik widząc to przechodzi do coraz groźniejszych ataków na bramkę gospodyń. Stojąca miedzy słupkami Anna Polok ratuje raz za razem Czarne przed utratą bramki w pierwszej połowie. Druga część spotkania to wyrównana walka w środkowej strefie boiska. Obie drużyny próbują rozerwać linie obrony swojego przeciwnika i jako pierwsze dokonują tego przeciwniczki. W  54 minucie nieporozumienie obrończyń z bramkarką wykorzystuje zawodniczka Żywca, która po odbiorze piłki uderza po ziemi w długi róg i tym samy doprowadza do wyrównania. Czarne jednak nie składają broni, po przerwie na uzupełnienie płynów i wskazówkach trenerki w 68 minucie wychodzą znów na prowadzenie. Tym razem prostopadłe podanie ze środka pola otrzymuje wcześniej już wymieniana Izabela Frączek, która w pełnym biegu wyprzedza obrończynie Mitechu oraz bramkarkę i umieszcza piłkę w bramce. Rywalki próbowały doprowadzić do wyrównania, ale gospodynie nie dały zepchnąć się na swoją połowę, co więcej Czarne mogły podwyższyć wynik spotkania, lecz piłka po strzale Patrycji Matli trafiła tylko w poprzeczkę. Mecz zakończył się wygraną gospodyń 2:1.

Skład Czarnych Sosnowiec:

Polok - Sobota,Wójcik,Luty,Matla - Dec,Operskalska ( testowana ),Konieczna,Gębka,Fraczek - Warunrk

Zmiany: Błażejewska, Prokop, Doroż, Gredkiewicz, Kukiełka, Polańska

Brakowało zawodniczek:

Zabiegała - powoli powraca do gry po kontuzji kolana

Bydlińska - kontuzja kolana

Gratulujemy wygranej Naszym Panią i zapraszamy wszystkich na następny mecz towarzyski, który odbędzie się w sobotę 10.08.2013 r. o godzinie 11:00 z drużyną KKS Zabrze.