Chłodniejsza pogoda sprzyjała lepszej grze

• autor: Strzyz, 2013-08-10 16:59

Kolejny sparing Czarnych za nami - tym razem w chłodne sobotnie przedpołudnie rywalem Czarnych była drużyna KKS Zabrze (II liga śląska). Czarne zaprezentowały się nieco lepiej niż w poprzednich meczach, wysoko wygrywając 11:1 (6:1)

nowa-galeria-4757204.jpg nowa-galeria-4757205.jpg nowa-galeria-4757206.jpg

W porównaniu do poprzednich spotkań, trener Agnieszka Drozdowska miała do dyspozycji szerszą kadrę - do składu wróciły Dominika Zabiegała i Ewelina Prokop, przed sosnowiecką publicznością zadebiutował też nowy nabytek Czarnych - pomocniczka Joanna Operskalska, pozyskana z Mitechu Żywiec.

Na boisku od pierwszej minuty dominował zespół gospodyń. Spokojna, poukładana gra w defensywie i świetna dyspozycja atakującej dwójki Iza Frączek (wracającej do dużej formy po słabszej rundzie wiosennej) - Renata Warunek szybko zaczęły przynosić efekty. Już w 4'. Frączek znalazła się w dogodnej sytuacji, jednak piłka minęła słupek bramki. Trzy minuty później sam na sam z bramkarką Zabrza znalazła się Warunek i Czarne objęły prowadzenie.

Czarne momentalnie poszły za ciosem i już minutę później po rzucie rożnym na listę strzelczyń wpisała się niezwykle skuteczna wiosną Angelika Gębka. Piłkarki z Zabrza próbowały stworzyć zagrożenie i wypracować sobie dogodne sytuacje, jednak defensywa Czarnych spisywała się bez zarzutu. Za to Czarne starały się podwyższyć prowadzenie. W 21.minucie po efektownym dośrodkowaniu Gębka znalazła się w znakomitej sytuacji, ale tuż przed uderzeniem głową piłkę zdołała odbić bramkarka Zabrza. Do odbitej piłki doskoczyła ponownie Warunek i Czarne prowadziły 3:0.

Prowadzenie trochę uśpiło naszą drużynę i zabrzanki próbowały odrabiać straty. Przyniosło to efekt bramkowy w 28.minucie, gdy po lekkim nieporozumieniu obrończyń piłka trafiła do siatki po pechowej interwencji Gębki. Czarne szybko przejęły inicjatywę i już w 33.minucie po indywidualnej akcji na listę strzelczyń wpisała się Iza Frączek. Do przerwy padły jeszcze dwie bramki: najpierw ładnym strzałem popisała się debiutująca Operskalska, a tuż przed gwizdkiem na przerwę drugą bramkę zdobyła Frączek.

Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie. Zabrzanki próbowały przedostać się pod bramkę Anny Polok, jednak z reguły akcje kończyły się na obronie, a nieliczne strzały na bramkę padały łupem naszej bramkarki. Za to Czarne spokojnie podwyższały prowadzenie. Najpierw w 52' Angelika Gębka, potem w 65. Warunek i w 67. Iza Frączek. Najładniejsza bramka padła w 70', gdy pięknym uderzeniem z dystansu popisała się Operskalska. Na placu gry pojawiły się Klaudia Kukiełka i Daria Polańska; ta druga uderzeniem z bliskiej odległości ustaliła w 81'. wynik meczu.

Wysokie zwycięstwo cieszy; cieszy również ustabilizowanie gry w obronie, zwłaszcza że gra formacji defensywnej po odejściu Moniki Pilot i Anny Tomeczek często była niedokładna i zdarzały się nieporozumienia; szwankowało za to rozgrywanie piłki - dawał się we znaki brak zmagającej się z chorobą Anny Błażejewskiej i zajętej obowiązkami w kadrze młodzieżowej Patrycji Matli. Nie zmienia to faktu, że zespół prezentuje się coraz lepiej, co daje nadzieję, że wiosną kibice Czarnych będą wreszcie świętować upragniony awans do Ekstraligi.

Czarni Sosnowiec - KKS Zabrze 11:1 (6:1)

Warunek 7., 21., 65., Gębka 8., 52., Frączek 33., 45., 67., Operskalska 36., 70., Polańska 81. - Gębka (sam.) 28.

Czarne wystąpiły w składzie: Polok - Sobota (46.Doroż), Prokop, Wójcik, Zabiegała (58.Grędkiewicz) - Gębka (74.Sobota), Luty, Konieczna (74.Kukiełka), Operskalska (78.Polańska) - Frączek (46.Dec), Warunek (65.Frączek)