• AKADEMIA PIŁKARSKA Zaprasza chłopców i dziewczynki rocznik 2001 - 2011 - informacje w klubie.

2. 1Tomek1 1

Aktualności

Udane rozpoczęcie sezonu

• autor: Strzyz, 2013-08-28 08:50

W pierwszym meczu rozpoczynającego się sezonu 2013/14 Czarne Sosnowiec podejmowały spadkowicza z Ekstraligi – AZS UJ Kraków. Gospodynie okazały się niezbyt gościnne dla krakowianek, gładko wygrywając 3:0; hat-trickiem popisała się Renata Warunek.

Spotkanie było toczone w szybkim tempie, obydwie drużyny od początku starały się objąć prowadzenie, co pozwoliłoby uspokoić grę. Na efekt nie trzeba było długo czekać: w 10. minucie Karolina Dec popisała się pięknym podaniem wprost na głowę Renaty Warunek i sosnowiczanki objęły prowadzenie.

Zawodniczki z Krakowa szybko podjęły próbę odrobienia straty, jednak defensywa Czarnych spisywała się bez zarzutu, a przy nielicznych strzałach na bramkę pewnie interweniowała Anna Polok. Po okresie pewnego przestoju w grze, Czarne znów zaczęły zagrażać bramce drużyny gości. W 34. minucie po dośrodkowaniu krakowianki pechowo strąciły piłkę wprost pod nogi Renaty Warunek i „Romek” zapisała na swoje konto drugą bramkę w meczu.

Od tej pory w meczu zaczęły przeważać sosnowiczanki, choć zawodniczki drużyny z Krakowa również atakowały, próbując zdobyć bramkę dającą im nadzieję na wywiezienie z Sosnowca korzystnego wyniku. Nadzieje te rozwiały się w 61.minucie: rozgrywająca bardzo dobre spotkanie Karolina Dec zdecydowała się na solową akcję prawą stroną boiska, gdy straciła piłkę po interwencji jednej z obrończyń – przejęła ją ubezpieczająca akcję Patrycja Luty. Kapitan drużyny z Sosnowca natychmiast odegrała piłkę znów do Dec, „Złotko” zagrała ją do czekającej w polu karnym Renaty Warunek, ta spokojnie złożyła się do strzału i bramkarka AZS UJ mogła tylko patrzeć, jak piłka wpada w okienko bramki.

Od tego momentu gra się uspokoiła; sosnowiczanki starały się szanować piłkę, podczas gdy krakowianki, pogodzone już z porażką, sporadycznie próbowały zaatakować bramkę Polok. Wynik nie uległ już zmianie i w pierwszym meczu sezonu Czarne zdobyły zasłużone trzy punkty. Okazja do zdobycia kolejnych już w niedzielę w Lublinie.

Skład Czarnych: Polok – Prokop, Luty (k), Wójcik, Matla (90.Doroż) – Operskalska, Konieczna, Dec (81.Sobota), Gębka (73.Zabiegała) – Frączek, Warunek.