Czarni Sosnowiec wygrywają trzeci mecz z rzędu

• autor: czarnisosnowiec, 2013-09-10 11:12

W sobotę Czarni Sosnowiec podejmowali na własnym boisku LUKS Czwórka Radom. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Czarni jak na razie zdobyli komplet punktów w rozegranych meczach.

W 15. minucie spotkania Dominika Sławińska sfaulowała zawodniczkę Czarnych w polu karnym i sędzina podyktowała rzut karny, którego na gola zamieniła Joanna Operalska. Po faulu w okolicach 40 metra zawodniczka Czarnych zdecydowała się na szybkie rozegranie rzutu wolnego podając piłkę do Renaty Warunek, która ominęła bramkarkę Czwórki Katarzynę Chrzanowską i zdobyła gola. W 26. minucie drużyna gości zdobyła bramkę kontaktową. Partycja Matla sfaulowała radomiankę w polu karnym i sędzina podyktowała drugi rzut karny w tym spotkaniu, który wykorzystała Dominika Grad. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadziła Ewa Cieśla  pokonując atomowym strzałem pod poprzeczkę z okolic 18 metra Annę Polok.

W 55. minucie bramkę decydującą o wyniku spotkania zdobyła Renata Warunek wykorzystując zamieszanie w polu karnym Czwórki Radom. Do końca spotkania oby dwie drużyny stwarzały sobie szansę na zdobycie kolejnych bramek ale nie potrafiły ich wykorzystać.

Niestety dziś przegraliśmy. Dziewczyny się bardzo starały. Szkoda pierwszych minut spotkania, kiedy zaspaliśmy, a jak już się obudziliśmy to było 2:0 dla gospodyń. Bramka decydująca w wyniku spotkania nie została zdobyta ze 100% sytuacji . Generalnie zagraliśmy dobry mecz. Dziewczyny walczyły i pomimo wyniku 2:0 nawiązały jeszcze walkę - powiedział po spotkaniu Marcin Brodecki trener Czwórki Radom.

Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Grałyśmy w zasadzie tylko przez pierwsze 15 minut. Dwie szybko zdobyte bramki sprawiły, że poczułyśmy się jak w niebie i odniesiemy kolejne łatwe zwycięstwo, a okazało się, że przeciwnik postawił swoje warunki. Dziś grałyśmy piłkę podwórkową i nie realizowałyśmy swoich założeń. Trzeba wyciągnąć wnioski i już tak nie grać bo to wstyd przed własną publicznością. Było kilka fajnych fragmentów ale to za mało by grać o awans do ekstraklasy. Cieszymy się z 3 punktów, które są najważniejsze. Mam nadzieję, że poprawimy grę przed następnym spotkaniem - skomentowała spotkanie Agnieszka Drozdowska odpowiedzialna za drużynę Czarnych Sosnowiec.

Następne spotkanie Czarni rozegrają 14 września na własnym boisku z Wandą Kraków.

źródło. www.sosnowieczanie.net