Czarne podtrzymują zwycięską passę

• autor: Strzyz, 2013-09-22 19:18

W czwartym meczu ligowym Czarne odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym razem drużyna z Sosnowca pokonała Wandę Kraków 11:0 (3:0)

nowa-galeria-4951197.jpg nowa-galeria-4951198.jpg nowa-galeria-4951199.jpg

Mecz rozpoczął się pod dyktando Czarnych; krakowianki (które przyjechały do Sosnowca w jedenastoosobowym składzie, bez zawodniczek rezerwowych) ograniczały się do rozbijania akcji gospodyń i sporadycznych prób przedostania się z piłką w pobliże bramki strzeżonej przez Annę Polok.

Przewaga Czarnych została udokumentowana w 10.minucie, gdy na listę strzelczyń po raz pierwszy wpisała się Izabela Frączek. W sześć minut później 9.trafienie w sezonie zapisała na swoje konto Renata Warunek i... Czarne zaczęły się gubić. Piłkarki z Sosnowca co prawda wciąż podejmowały ataki na bramkę krakowianek, jednak ataki gospodyń zaczęły robić się coraz bardziej chaotyczne, brakowało pomysłu na wykończenie kolejnych akcji. Tuż przed końcem pierwszej połowy kolejne trafienie zapisała na swoje konto Renata Warunek.

Na drugą połowę Czarne wyszły już znacznie bardziej skoncentrowane, co bardzo szybko przyniosło efekt bramkowy. Tuż po wznowieniu gry Izabela Frączek zdobyła czwartą bramkę dla gospodyń; zaraz potem sosnowiczanki wykorzystały stratę piłki przez krakowianki i na listę strzelczyń wpisała się nasza kadrowiczka U-18, Patrycja Matla. Dwa błyskawiczne ciosy podłamały krakowianki, które zaczęły opadać z sił. Czarne spokojnie rozgrywały piłkę, wykorzystując kolejne dogodne sytuacje i mecz zakończył się wynikiem 11:0.

Cieszy skuteczność Czarnych, natomiast łyżką dziegciu w beczce miodu znów okazały się problemy z rozegraniem piłki w linii środkowej (brak kontuzjowanej Anny Błażejewskiej wciąż daje się odczuć). Miejmy nadzieję, że przed niezwykle ważnymi dla układu tabeli niedzielnymi derbami z 1.FC Katowice uda się poprawić rozgrywanie piłki.

Czarni Sosnowiec - Wanda Kraków 11:0 (3:0): Frączek 10., 46., 87., Warunek 16., 45., 75., 84., Matla 47., Operskalska 53., 66., Konieczna 78.

Czarni Sosnowiec:  1.Anna Polok, 17.Karolina Dec, 15.Izabela Frączek, 10.Angelika Gębka (45′ 8.Patrycja Matla), 14.Patrycja Luty(K), 21.Dominika Zabiegała (75’ 23.Patrycja Doroż), 13.Marlena Konieczna, 87.Ewelina Prokop (55′ 6.Żaneta Sobota), 11.Renata Warunek, 7.Anna Wójcik, 33.Joanna Operskalska (83′ 18.Paula Gredkiewicz) Trener: Agnieszka Drozdowska

Wanda Kraków:  12.Paulina Marchód, 13.Magdalena Bilska, 6.Patrycja Fiałek(K), 20.Katarzyna Grzywińska, 17.Angelika Kamieńska, 23.Barbara Kazimierowska, 7.Anna Nieroda, 16.Urszula Piotrowska, 18.Krystyna Saugo Surówka, 10.Kinga Zoborowska, 15.Agnieszka Dulewicz Trener: Dariusz Piecyk