Czarne wygrały mecz na szczycie!

• autor: czarnisosnowiec, 2013-10-02 10:38

Nasze piłkarki gościły na boisku 1. FC AZS AWF Katowice. Mecz miał dramatyczny przebieg, sosnowiczanki kończyły w dziesiątkę, jednak były lepszą ekipą i zasłużenie zgarnęły 3 punkty.
Spotkanie w Katowicach zaczęło się katastrofalnie dla podopiecznych Agnieszki Drozdowskiej. Po nieudanej akcji Czarnych gospodynie wyprowadziły kontrę, którą wykończyła Hmirova.

Taki obrót boiskowych wydarzeń nie podłamał Czarnych, a wręcz... - Może przydał nam się taki zimny prysznic już na samym początku, gdyż później dobrze grałyśmy - przekazała trener Drozdowska. Wyrównanie padło w 20. minucie, gdy Renata Warunek uderzyła głową, bramkarka odbiła piłkę przed siebie, a tam tylko czekała na taki prezent Joanna Operskalska, która dobiła. Sosnowiczanki powinny prowadzić, jednak Warunek źle przymierzyła strzelając głową.

Po zmianie stron Czarne dalej prowadziły grę, na efekt nie trzeba było długo czekać, gdyż po kwadransie od gwizdka Patrycja Luty dośrodkowała z rzutu rożnego, piłka spadła na nogę Warunek i tym razem nasza snajperka nie spudłowała. Kolejną okazję niestety ta zawodniczka zmarnowała, choć minęła już bramkarkę, jednak piłka po strzale z ostrego kąta wylądowała na bocznej siatce. W 75. minucie plac gry opuściła Karolina Dec, która otrzymała drugą żółtą kartkę. Na szczęście nie wpłynęło to na obraz gry. Wynik ustaliła w doliczonym czasie gry Operskalska, która nie pomyliła się wykonując rzut karny, po zagraniu ręką rywalek.
- Namęczyłyśmy się, gdyż ciężko się gra, jak tak szybko się traci bramkę. Moim zdaniem byłyśmy zespołem lepszym - podsumowała trener Czarnych, Agnieszka Drozdowska.

Było to piąte zwycięstwo naszego zespołu, który jest niekwestionowanym liderem I ligi.

źródło - Maciej Wasik - SportoweZaglebie.pl