• AKADEMIA PIŁKARSKA Zaprasza chłopców i dziewczynki rocznik 2001 - 2011 - informacje w klubie.

2. 1Tomek1 1

Aktualności

Czarne wciąż niepokonane

• autor: Strzyz, 2013-10-07 18:20

Nasza drużyna podtrzymuje zwycięską passę. W 6. kolejce pierwszoligowych rozgrywek Czarne pokonały KS Bogdańczowice 9:0.

Sobotni mecz przypominał rozegrane dwa tygodnie wcześniej spotkanie z Wandą Kraków. Przez 90 minut zdecydowanie przeważały gospodynie, konstruując jedną ofensywną akcję za drugą, podczas gdy drużyna przyjezdnych ograniczała się do obrony i pojedynczych prób akcji z kontry. I znów po szybko zdobytym prowadzeniu (Renata Warunek trafiła w słupek, piłka spadła pod nogi Patrycji Matli, ta spokojnie przymierzyła i zdobyła bramkę strzałem z 11 metrów) pojawił się pewien zastój w grze. Albo inaczej - zawodniczki trochę za bardzo skupiały się na kolejnych wymienianych podaniach i popisowych zagraniach, brakowało zaś - po prostu - konkretnych uderzeń na bramkę gości, które mogłyby stworzyć realne zagrożenie. Na szczęście dwa razy Renata Warunek (wytrwale dopingowana przez wierne grono fanek z drużyny kadetek Czarnych) znalazła się w dogodnej sytuacji i Czarne schodziły do szatni, prowadząc 3:0.

Druga połowa rozpoczęła się od nokautu. Jeszcze dobrze zawodniczki gości nie zdążyły ustawić się na boisku, gdy po szybkiej akcji całego zespołu i ładnym uderzeniu drugą bramkę zapisała na swoje konto Patrycja Matla. Co prawda w odpowiedzi zawodniczki z Bogdańczowic wyprowadziły dość groźną kontrę, zmuszając Annę Polok do efektownej interwencji, ale to było wszystko, na co pozwoliła im dowodzona przez niezawodną Annę Wójcik defensywa Czarnych. W drugiej połowie nasze zawodniczki zaczęły grać równie efektownie, co efektywnie - i już w 56.minucie wynik podwyższyła bohaterka spotkania z 1.FC Katowice, Joanna Operskalska. Drużyna gości spróbowała groźniej zaatakować - i została skontrowana: sześć minut później po efektownym rajdzie Warunek minęła bramkarkę Bogdańczowic i praktycznie wbiegła z piłką do bramki. "Romek" wpisała się na listę strzelczyń jeszcze w 68.minucie, w 75. hat-tricka skompletowała Patrycja Matla, wreszcie w 82.minucie wynik płaskim strzałem przy słupku ustaliła Marlena Konieczna.

Teraz przed drużyną trudny mecz wyjazdowy - Rolnik Głogówek to wszak obecnie druga drużyna I.ligi, jedyna oprócz Czarnych drużyna bez porażki. Trzymamy kciuki, by nasze dziewczyny w przyszłą sobotę dopisały na swoje konto kolejne trzy punkty.

Czarne Sosnowiec - ULKS Bodgańczowice 9:0 (3:0): Matla 22., 46., 75., Warunek 32., 43., 62., 68., Operskalska 56., Konieczna 82.

Czarne: Polok - Sobota (46.Zabiegała), Wójcik, Prokop (66.Doroż), Operskalska, Luty, Matla, Konieczna, Warunek, Gębka (81.Kukiełka), Frączek