• AKADEMIA PIŁKARSKA Zaprasza chłopców i dziewczynki rocznik 2001 - 2011 - informacje w klubie.

2. 1Tomek1 1

Aktualności

Efektowne zakończenie rundy jesiennej

• autor: Strzyz, 2013-10-20 10:09

W rozegranym awansem meczu 8.kolejki I ligi kobiet Czarni Sosnowiec pokonały Czarne Świerklany 10:1. Był to ostatni ligowy mecz sosnowiczanek w tym roku (w ostatniej kolejce KKS pauzuje) i rundę jesienną nasz zespół spędzi na fotelu lidera.

Rozgrywane w zimne, deszczowe popołudnie spotkanie było jednostronnym widowiskiem. Przez pierwsze 10 minut piłka prawie nie opuszczała połowy drużyny przyjezdnej, a właściwie każda groźniejsza akcja sosnowiczanek kończyła się bramką. Gdy po uderzeniu zza linii pola karnego Karoliny Dec piłka wyślizgnęła się bramkarce z rąk i wpadła do siatki, nasz zespół nieco przyhamował. Poziom meczu nieco się wyrównał Czarne Świerklany ambitnie próbowały zagrozić bramce strzeżonej przez Annę Polok i w 22.minucie po zgrabnej zespołowej akcji zdobyły honorową bramkę. Sosnowiczanki znów zaczęły atakować i szybko stały się na powrót stroną dominującą. Gdy w 26.minucie po kontuzji boisko musiała opuścić bramkarka gości (z uwagi na brak zawodniczek rezerwowych, w bramce stanęła zawodniczka z pola i przyjezdne grały w 10-tkę), jedyną niewiadomą stał się rozmiar zwycięstwa gospodyń. Ostatecznie sosnowiczanki wygrały 10:1.

Rundę jesienną Czarne kończą jako niekwestionowany lider grupy południowej I.ligi i zdecydowany faworyt do awansu. Teraz przed drużyną runda rewanżowa - miejmy nadzieję, że zakończona świętowaniem upragnionego awansu do Ekstraligi.

Bramki: 1:0 - Warunek (5.), 2:0 - Frączek (7.), 3:0 - Warunek (8.), 4:0 - Dec (10.), 4:1 - Kaleta (22.), 5:1 - Warunek (26.), 6:1 - Warunek (30), 7:1 - Konieczna (46.), 8:1 - Warunek (65.), 9:1 - Warunek (70.), 10:1 - Frączek (76.).

Czarne: Polok - Zabiegała, Wójcik, Luty, Prokop (80. Gredkiewicz), Gębka (70. Kukiełka), Dec (46. Sobota), Operskalska (55. Doroż), Konieczna (85. Polańska), Frączek, Warunek.