Obudzone z letargu..

• autor: czarnisosnowiec, 2014-02-06 11:30

Mistrzynie jesieni po półtora miesięcznej przerwie zimowej wracają na boiska, aby przygotować się do wiosennych zmagań jakim jest awans do najwyższej grupy rozgrywkowej - Ekstarliga kobiet. Piłkarki Czarnych wznowiły treningi już w styczniu, a dokładniej 13 stycznia i są już po pierwszych treningach wprowadzających do ciężkiego okresu przygotowawczego, a swoją formę fizyczną szlifują na obiektach drugoligowego zespołu Zagłębia Sosnowiec. ( Trochę przespaliśmy ich start, ale to tylko dlatego, aby dowiedzieć się więcej o ich planach, sparingach, celach, transferach itd.na przyszłą rundę :)).

Zacznijmy może od najważniejszego i pierwszego w tym roku wyróżnienia dla naszej snajperki Renaty Warunek !

Portal KobiecaPilka.pl co roku organizuje głosowanie na piłkarskie Oskary. Z pośród 10 zawodniczek ekstraligowych i pierwszoligowych trenerzy i kibice wybierali najlepsze z najlepszych. W tym roku bezkonkurencyjną okazała się właśnie zawodniczka z Czarnych - Renata Warunek ! Zbierając aż 37% głosów od kibiców. Najlepszą zawodniczką wybraną przez trenerów okazała się wygrywająca chyba każdy w tym i poprzednim roku konkurs Ewa Pajor ! :)  Gratulujemy Romkowi i oczywiście Ewie :)

Wracając do naszych wszystkich dziewczyn..

Sztab szkoleniowy ( I trener Agnieszka Drozdowska i asystent Maciek Rutkowski) jak na razie mogą być zadowoleni i spokojni, od pierwszego treningu na boisku pokazały się wszystkie zawodniczki i prawie wszystkie trenują. Prawie, bo tylko jednej z kontuzjowanych udało się wrócić do gry z powrotem, a mowa tutaj o Urszuli Bydlińskiej i Annie Błażejewskiej. " Błażej " po rehabilitacji i indywidualnych treningach powoli wraca do formy i gry, natomiast u Uli kontuzja kolana nie chce odpuścić i zawodniczka pozostaje dalej pod opieką lekarską. Życzymy jeszcze więcej cierpliwości i wytrwałości w powrocie do zdrowia dla Uli.

Z jakimi zespołami będziemy sprawdzać swoją formę przed rundą wiosenną.. ?

Tutaj już z góry mogę zaprosić naszych kibiców, bo będzie co oglądać i mam nadzieje co opisywać. Już w tą sobotę ( 08.02.2014 ) rozpoczynamy sparingowe potyczki od dużego S. Przeciwnikiem Czarnych będzie ekstraligowa drużyna Mitech Żywiec, później przyjedzie do nas KKS Zabrze, następnie znów zawita ekstraliga. Na początek mistrz centralnej grupy rozgrywkowej Medyk Konin, a wraz z nim najlepsza zawodniczka w Europie do lat 17 Ewa Pajor. Kolejny sparingpartner to beniaminek ekstraligi Zagłębie Lubin.

Sparing K.K.S Czarni Sosnowiec & " Mitech " Żywiec

08.02.2014 r.

Godzina 11:00

Boisko na Czarnych przy ul. Mireckiego .

ZAPRASZAMY !

Więcej inf. dotyczących sparingów, wzmocnień/ osłabień , inf. o zawodniczkach i zmaganiach Czarnych w tym długim okresie przygotowawczym w kolejnych postach.