Sparingi czas zacząć

• autor: Strzyz, 2014-02-08 19:17

W sobotnie przedpołudnie Czarne zainaugurowały serię sparingów, przygotowujących drużynę do walki o upragniony awans do Ekstraligi. Pierwszą drużyną, z jaką zmierzyły się sosnowiczanki, była ekipa Mitechu Żywiec.

Już po kilkunastu minutach meczu jako pierwsza w 2014 roku na listę strzelczyń wpisała się Iza Frączek, wykańczając zgrabną kilkuosobową akcję ładnym strzałem w długi róg bramki żywczanek. Tuż przed gwizdkiem na przerwę niezdecydowanie w szeregach defensywy drużyny przyjezdnej wykorzystała Angelika Gębka i Czarne prowadziły 2:0. Wynik kilka minut po przerwie ustaliła ładnym uderzeniem głową najlepsza snajperka Czarnych - Renata "Romek" Warunek.

Mecz był dość nierówny, nie brakowało ładnych akcji i zagrań, świetną formę kilkukrotnie pokazała nasza doświadczona bramkarka Anna Polok, z drugiej strony zdarzały się niestety chwile przestoju i chaosu w grze. Nie zmienia to faktu, że pierwszy po trzech miesiącach przerwy mecz Czarnych był całkiem dobrym widowiskiem; liczymy na to, że w kolejnym sparingu, tym razem z drużyną KKS Zabrze, nasze dziewczyny również dostarczą kibicom wielu pozytywnych wrażeń.

W drużynie Czarnych zabrakło w tym meczu jedynie Marleny Koniecznej oraz wciąż walczącej z kontuzją Uli Bydlińskiej; do gry po pół roku przerwy powróciła doświadczona Anna Błażejewska, wystąpiła też jedna testowana zawodniczka.