Kolejny sparing za nami

• autor: Strzyz, 2014-02-16 19:48

W słoneczne lutowe popołudnie Czarne rozegrały kolejny sparing przed zbliżającą się inauguracją wiosennej rundy rozgrywek I. ligi. Tym razem sosnowiczanki zmierzyły się z drużyną KKS Zabrze.

Mecz, rozgrywany tym razem na mniejszym boisku ze sztuczną nawierzchnią, przebiegał w szybkim tempie; choć przez pewien czas nasze zawodniczki nie mogły się przyzwyczaić do małego boiska, na którym zazwyczaj rozgrywa swoje mecze drużyna kadetek, wraz z upływem czasu kolejne akcje stawały się coraz precyzyjniejsze i dokładniejsze.

W składzie Czarnych zabrakło tym razem jedynie kapitan Patrycji Luty, którą w defensywie z bardzo dobrym efektem zastąpiła, grająca tym razem jako stoper, Anna Błażejewska. W miejsce Żanety Soboty, obecnie wypożyczonej do ekstraligowej drużyny z Piaseczna, ponownie pojawiła się nowa zawodniczka Czarnych, Julia Wycisk.

Mecz był widowiskiem dość jednostronnym, Czarne odniosły zasłużone zwycięstwo 6:0 (5:0) - bramki dla naszej drużyny zdobyły: Iza Frączek - 2, Karolina Dec, Angelika Gębka i Renata Warunek - po 1, jedna bramka samobójcza. Niemniej spotkanie z zabrzankami było dla naszych piłkarek okazją do zgrania się i przygotowania do kolejnego sparingu, tym razem z rywalkami z wysokiej półki - liderkami ekstraklasy, drużyną Medyka Konin.