"Zimny prysznic dla CZARNYCH" pisze Sportowe Zagłębie

• autor: czarnisosnowiec, 2014-02-26 13:14

"Oczywiście każdy wynik, inny od wysokiej porażki, byłby dużą niespodzianką, jednak po meczu z liderem ekstraligi, trenerka Czarnych Sosnowiec miała niedosyt, trudno się dziwić, gdyż sosnowiczanki zmarnowały nawet sytuację sam na sam."

nowa-galeria-5335781.jpg nowa-galeria-5335782.jpg nowa-galeria-5335783.jpg

" W dniu dzisiejszym sosnowiczanki zmierzyły się z Medykiem Konin, czyli liderem ekstraligi kobiet, w barwach których grają reprezentantki Polski. Różnicę klas było widać od pierwszej minuty, jednak nieoczekiwanie nasze zawodniczki w całym meczu wypracowały sobie kilka okazji, jednak ani jednej nie zamieniły na bramkę i ostatecznie musiały przełknąć gorycz porażki. Medyk wygrał aż 7:0!

- Wydaje mi się, że potrzebowałyśmy takiego meczu, gdyż wcześniej graliśmy ze słabymi rywalami i może dziewczyny widziały się już w "niebie". Widać, że pomiędzy najlepszymi drużynami z I ligi, a tymi czołowymi z ekstraligi, dzieli przepaść. Trzeba jednak uczciwie popatrzeć i powiedzieć sobie, że jeżeli z takim Medykiem ma się 4 sytuacje i nic się nie strzela, to nie ma szans na nawiązanie walki. Gdybyśmy przy wyniku 0:2 strzeliły na 1:2, to może inaczej grałoby się zarówno nam, jak i im. Żałuje, że nie udało nam się strzelić ani jednej bramki - przekazała po meczu trener Czarnych, Agnieszka Drozdowska.

Nasze zawodniczki zapewne odnotowałyby mniejszą porażkę, jednak widać było, że w nogach mają ciężkie treningi, gdyż zabrakło im sił, by przez cały mecz wywierać pressing na rywalkach.

- Zaczynamy 6. tydzień okresu przygotowawczego, dziewczyny mają dużo treningów w nogach, kadrę nie mamy za szeroką. Warto tutaj również zaznaczyć, że tydzień temu Medyk, bez 6 reprezentantek Polski, pokonały rywala z Bundesligi aż 5:2. Dziś zespół z Konina miał pełny skład, jednak boli mnie ten wynik, tych 7 bramek to za dużo. Dla nas bardzo dobry sparing, dosłownie był czymś takim, jak 3-4 jednostki treningowe. Dużo nam da, pozwoli wyciągnąć wnioski, a także pokazuje w jakim jesteśmy miejscu - podsumowała trener Drozdowska."

Autor :