Dwa oblicza Czarnych

• autor: Strzyz, 2014-03-10 16:13

W sobotnie przedpołudnie 8 marca zawodniczki Czarnych po raz drugi w serii wiosennych sparingów zmierzyły się z ekstraklasową drużyną Mitechu Żywiec. Tym razem nasze piłkarki musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 1:2 (1:0). Dodatkowo drużyna doznała poważnego osłabienia.

W meczu z Mitechem Czarne zaprezentowały wyjątkowo zmienną naturę. Pierwsza połowa była wyrównana z lekką przewagą gospodyń, które wypracowały sobie kilka pozycji strzeleckich; żywczanki groźnie kontrowały, jednak obrona sosnowiczanek (w szeregach której pojawiła się nowa zawodniczka - Julia Wycisk, prezentująca się w tym spotkaniu z bardzo dobrej strony) bez większych problemów radziła sobie z ofensywnymi akcjami drużyny przyjezdnej. Przewaga Czarnych została udokumentowana w 42. minucie, gdy bramkę zdobyła Joanna Operskalska.

W drugiej połowie Czarne zaprezentowały się niestety wyraźnie gorzej. Dobrze grająca w pierwszej połowie defensywa zaczęła popełniać błędy, żywczanki bezlitośnie wykorzystały je i w 52. minucie było już 1:2 dla gości. Strata dwóch bramek podłamała gospodynie, które dodatkowo straciły jeden z filarów ofensywy: w 59. minucie bardzo groźnej kontuzji kolana doznała Izabela Frączek. Czarne co nieco odzyskały wigor pod koniec spotkania, ale wynik do ostatniego gwizdka już nie uległ zmianie.

Czarne Sosnowiec wystąpiły w składzie: Polok - Zabiegała, Luty, Wójcik, Prokop - Operskalska, Dec, Błażejewska, Matla - Frączek, Warunek oraz: Wycisk, Gębka, Doroż.