Zwycięstwo nad rywalkami i aurą

• autor: Strzyz, 2014-03-19 20:12

Kolejny ze sparingów - w którym przeciwniczkami była tym razem drużyna AZS UJ Kraków - okazał się dla sosnowiczanek wyjątkowo trudny. Oprócz wymagających rywalek, Czarne musiały stawić czoła wyjątkowo niesprzyjającej pogodzie.

Oprócz deszczu (chwilami bardzo intensywnego) i mokrej, śliskiej murawy, zawodniczki musiały stawić czoła wyjątkowo silnym podmuchom wiatru, co chwilami skutecznie utrudniało obydwu drużynom dokładne rozgrywanie piłki. Garstka wytrwałych kibiców (w tym grupy kadetek) miała okazję obejrzeć mecz stojący mimo wszystko na niezłym poziomie. Obie drużyny wypracowały sobie kilka sytuacji strzeleckich, z których najlepszą zmarnowała napastniczka AZS UJ, gdy w sytuacji sam na sam z Anną Polok nie trafiła czysto w śliską i ciężką piłkę. Jedyna bramka padła w 87.minucie po rzucie karnym, podyktowanym za zagranie ręką w polu karnym przez jedną z krakowianek.

Potwierdziły się niestety złe przypuszczenia: w meczu z Mitechem Żywiec Iza Frączek doznała zerwania więzadła krzyżowego i w rundzie wiosennej wystąpi jedynie w roli kibica. Coraz śmielej w drużynie radzi sobie za to nowy nabytek Czarnych, Julia Wycisk, występująca w spotkaniu z Krakowem tak w roli bocznego obrońcy, jak środkowego defensywnego pomocnika. Przed Czarnymi jeszcze mecz kontrolny z Świerklanami - trzymajmy kciuki za nasze dziewczyny.

KKS Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków 1:0 (0:0): Luty 87. (karny)

Skład drużyny Czarnych: Polok - Wycisk, Luty, Wójcik, Prokop - Gębka, Konieczna, Błażejewska, Matla - Operskalska, Warunek oraz Dec, Doroż, Zabiegała.