Niepokonane

• autor: Strzyz, 2014-05-26 10:50

W sobotę 24 maja Czarne Sosnowiec rozegrały swój ostatni mecz w sezonie 2013/2014, kończąc trzyletni okres występów na zapleczu Ekstraklasy. Po dobrym meczu sosnowiczanki pokonały Rolnika Biedrzychowice 2:1 (1:1).

Przed meczem Czarne otrzymały pamiątkowy puchar, a obie drużyny wprowadzili na murawę stadionu najmłodsi zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Czarnych.

Choć spotkanie było meczem właściwie bez stawki (sosnowiczanki były pewne awansu i miały jedynie czysto matematyczne szanse, by stracić pierwsze miejsce w grupie, a drużyna Rolnika już była pewna, że nie ma żadnych szans na awans i w przyszłym sezonie zagra ponownie w 1.lidze), mecz stał na dobrym poziomie, nie brakowało dynamicznych akcji, ładnych strzałów i dobrych interwencji obydwu bramkarek.

Jako pierwsze bramkę zdobyły piłkarki gości: po błędzie defensywy Sobkowicz pokonała technicznym strzałem z bliskiej odległości Annę Polok. Odpowiedź Czarnych była prawie natychmiastowa: po ładnej, solowej akcji prawym skrzydłem Patrycja Matla wpadła w pole karne i strzałem w długi róg bramki doprowadziła do wyrównania. Ta sama zawodniczka miała swój udział także w zwycięskiej bramce: po kolejnym rajdzie skrzydłem i dośrodkowaniu, piłka spadła pod nogi Renaty Warunek i... grupa kadetek, wiernych fanek "Romka" miała okazję po raz kolejny głośno podziękować swojej idolce za kolejną bramkę - już ostatnią w pierwszej lidze. W ten sposób historia zatoczyła koło, jako że to również Warunek zdobyła dla zespołu pierwszą bramkę w zwycięskim sezonie, w meczu z AZS UJ Kraków 27 sierpnia 2013.

Czarne przedłużyły w ten sposób długą listę meczy bez porażki: po raz ostatni w meczu ligowym przegrały 349 dni wcześniej, 8 czerwca 2013 z katowiczankami. Teraz przed zawodniczkami w pełni zasłużony odpoczynek, a przed działaczami klubu - walka o wzmocnienia drużyny przed wymarzoną Ekstraligą.

Bramki: 0:1 - Sobkowicz (9.), 1:1 - Matla (11.), 2:1 - Warunek (78.).

Czarni: Polok - Doroż, Wójcik, Prokop, Zabiegała (70. Gredkiewicz), Gębka, Konieczna, Operskalska, Matla, Luty, Warunek.