Trzy punkty na inaugurację

• autor: Strzyz, 2014-08-02 18:21

W meczu inaugurującym ekstraligowe rozgrywki Czarnych w sezonie 2014-15 nasza drużyna wygrała u siebie po wyrównanym spotkaniu z KKP Bydgoszcz 1:0 (1:0).

Jedyna bramka w całym spotkaniu padła już w 4.minucie. Biegnąca z piłką Renata Warunek padła na murawę po zderzeniu w polu karnym z obrończynią drużyny przyjezdnej. Rzut karny pewnym strzałem zamieniła na bramkę nowa zawodniczka Czarnych, Nikol Kaletka.

Toczone w uciążliwym, ponad 30-stopniowym upale spotkanie było wyrównane i rozgrywane w dość szybkim tempie. Obie drużyny stworzyły sobie szereg okazji do zdobycia kolejnych bramek, jednak albo piłka minimalnie mijała bramkę, albo pięknymi interwencjami popisywały się bramkarki. Najlepszą okazję na podwyższenia miały w drugiej połowie Czarne, jednak Kamila Rosińska obroniła najpierw uderzenie Patrycji Matli, a zaraz potem dobitki Renaty Warunek i Joanny Operskalskiej.

Czarne: 1.Anna Polok - 6.Julia Wycisk, 7.Anna Wójcik, 87.Ewelina Prokop, 21.Dominika Zabiegała (88' 10.Angelika Gębka) - 14.Patrycja Luty (kapitan), 17.Karolina Dec (53' 4.Aneta Szymanowska, 80' 13.Marlena Konieczna), 33.Joanna Operskalska, 18.Nikol Kaletka, 8.Patrycja Matla - 11.Renata Warunek