"Czarne" remisują z AZS Biała Podlaska

• autor: czarnisosnowiec, 2014-08-11 12:37

"Czarne" Sosnowiec w swym drugim występie w Ekstralidze zremisowały z AZS PSW Biała Podlaska 0:0.

Pierwsza połowa spotkania wyrównana choć częściej na bramkę strzelały przyjezdne i to one oddały dwa strzały w światło bramki. W 21 min. Konieczna oraz w 30 min. Szumiło zagroziły bramce Czarnych ale dobrze interweniowała Anna Polok.

Druga połowa znacznie ciekawsza. Dużo akcji podbramkowych i dominacja Czarnych do ostatnich sekund. Mimo przewagi sosnowiczanki nie zdołały przypieczętowac tego bramką.

W Sosnowcu upalna aura i wydawać by się mogło że z każdą minuta zawodniczki będą słabły a było wręcz przeciwnie. Od około 60 min spotkania mecz nabrał tempa. W 65 min akcja Kaletki i Matli. Z trudnością broni bramkarka gości. Siedem minut później Kaletka z rzutu wolnego tuż obok słupka.

75 min. Był faul w polu karnym na Kaletce czy nie? Zastanawiali się wszyscy. Kontrowersyjne, nie podyktowanie karnego dla Czarnych.

Biała Podlaska nie daje za wygraną i dwie minuty później zagraża bramce gospodyń. Sosnowska do Szumiło. Ta strzela. Świetnie broni Polok.

Ponownie nadchodzi czas wyraźnej przewagi Czarnych. 79' Luty dośrodkowuje do Operskalskiej. Ta, mimo dogodnej sytuacji, zbyt lekko, by piłka wpadła do siatki. Za chwilę Warunek próbuje ograć bramkarkę AZS'u. I chwilę poźniej, Luty uderza tuż nad bramką. 82 min Kaletka po podaniu Warunek. Strzał. Broni Kanclerz. 87 min AZS odpiera ataki Czarnych zagrażając sosnowieckiej bramce. Lefeld z 25 metrów świetnie uderza ale dosknale broni Anna Polok. Sosnowiczanki przeważają i chcą postawić kropke nad "i" . W ostatnich sekundach oblężenie bramki przyjezdnych. Bramka jak zamurowana. Z bombardowania przez Czarnych, AZS wychodzi obronną ręką i szczęśliwie wywozi 1 punkt z Sosnowca. Czarne lepsze ale w Sosnowcu podział punktów.

Czarni Sosnowiec – AZS PSW Biała Podlaska 0-0

Czarni Sosnowiec:

Polok- Wycisk, Wójcik, Prokop, Gruszka, Luty, Matla, Operskalska, Kaletka, Konieczna, (69' Dec) Warunek