Koniec dobrej passy

• autor: Strzyz, 2014-09-01 19:17

Czwarty mecz w Ekstralidze zakończył serię meczów bez porażki w wykonaniu Czarnych Sosnowiec. Przegrana z Górnikiem Łęczna 0:2 (0:0) była pierwszą porażką gospodyń od ponad roku, gdy 8 czerwca 2013 Czarne przegrały z 1.FC Katowice.

30 sierpnia 2014r. – ta data zapadnie nam na długo w pamięci. Nie dlatego, że kolejne wakacje dobiegły końca, lecz z powodu porażki zawodnieczk Czarnych podczas boju z drużyną Górnika Łęczna. Tym samym nasze dziewczyny zakończyły wspaniałą serię meczów bez porażki. Przez pierwsze minuty oba zespoły grały zachowawczo, badając wzajemnie swoją dyspozycję dnia. Mądrze, a w szczególności bezpiecznie Czarne dysponowały piłką. Jednak to drużyna gości oddała kilka niebezpiecznych strzałów. Warto podkreślić, że na zakończenie pierwszej części spotkania niesamowitą interwencją popisała się Anna Polok. Bramkarka uchroniła swój zespół od starty 'gola do szatni'. Z gwizdkiem rozpoczęcia II połowy, przewaga optyczna gości wyraźnie rosła. Dowodem na to, była bramka zdobyta w 75 minucie. Co ciekawe wyniku nie otworzyła Anna Żelazko, lecz Agnieszka Jędrzejewicz. Kilka chwil później ta sama zawodniczka zadała kolejny cios gospodarzom, wpisując się po raz 2 na listę strzelców. W rezultacie starcie zakończyło się wynikiem 0-2, a wicemistrzynie Polski wywiozły z Sosnowca 3 punkty.

(tekst: Jakub Kubiczek)