Jubileuszowe zwycięstwo

• autor: Strzyz, 2014-10-18 19:38

Mecz z drużyną AZSu Wrocław miał być jednym z głównych punktów uroczystych obchodów 90-lecia klubu KKS Czarni Sosnowiec. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania, jednak o zwycięstwo musiały walczyć do samego końca meczu.

Choć Czarne od początku spotkania wypracowały sobie przewagę, grając dynamiczną, kombinacyjną piłkę, można było odnieść wrażenie, że sosnowiczanki za wszelką cenę chcą uniknąć strzelenia bramki. Dwukrotnie uderzenia z odległości ok. metra od bramki przechodziły tuż nad poprzeczką - najpierw przestrzeliła Patrycja Matla, potem w drugiej połowie Renata Warunek. Nawet rzut karny nie został zamieniony na gola: techniczne uderzenie Nikol Kaletki przeszło nieznacznie ponad bramką.

Gdy w 68.minucie w dość kontrowersyjnych okolicznościach drugą żółtą kartkę otrzymała jedna z zawodniczek wrocławskich, dominacja Czarnych stała się bezdyskusyjna, jednak piłka nadal mijała bramkę drużyny gości. Wreszcie w 84.minucie prawą stroną przedarła się Joanna Operskalska, po szybkiej wymianie podań w polu karnym piłka trafiła do Nikol Kaletki i reprezentantka Polski płaskim strzałem umieściła piłkę w siatce.

Zdobyta bramka uspokoiła zawodniczki Czarnych, które zaczęły grać dokładniej i mniej nerwowo. W cztery minuty po pierwszym golu na rajd prawą stroną zdecydowała się Marlena Konieczna, do silnego dośrodkowania wyskoczyła Warunek i wynik spotkania został ustalony. Wrocławianki ostatecznie kończyły mecz w dziewiątkę: już w doliczonym czasie gry jedna z zawodniczek powstrzymywała nieprzepisowo wychodzącą na czystą pozycję Renatę Warunek i sędzina sięgnęła od razu po czerwony kartonik.

Żółte kartki: Gruszka - Grabowska. Czerwone kartki: Grabowska 68 (za drugą żółtą), Przebierała 90 (faul). Bramki: 84.Kaletka, 88.Warunek.

Czarni: Polok - Cisło (74.Wycisk), Kaletka, Konieczna (90.Zabiegała), Luty, Matla (88.Szymanowska), Operskalska, Prokop, Warunek, Wójcik, Gruszka

AZS: Bocian - Hnatów (46 Lewandowska), Grec, Przebierała, Zalwowska, Dereń, Grabowska, Gonzalez, Jaworek, Aszkiełowicz, Cichosz