Podsumowanie rundy jesiennej część 1.-Ekstraliga kobiet.

• autor: Anna Jarecka, 2014-11-23 14:23

Ostatni mecz Ekstraligi już za nami. Czas na podsumowania. Zespół Czarnych jak na beniamkinka spisał się bardzo dobrze. Sosnowiczanki przezimują na 5 pozycji w tabeli z dorobkiem 17punktów. Zwycięsko dziewczyny schodziły 5razy, 2remisując i 4 odnosząc porażkę. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu team wzmocniło pięć zawodniczek. Najlepszym wzmocnieniem i jak najbardziej trafnym okazało się pozyskanie Nikol Kaletki (Czarne Świerklany). Oprócz Kaletki zespół wzmocniła Aneta Szymanowska (Czarni Świerklany), Karolina Gruszka (AZS UJ Kraków), Natalia Cisło (Rekord Bielsko Biała) i Barbara Rolbiecka (Chemik Kędzierzyn-Koźle).

Najwięcej do siatki rywalek trafiała wcześniej wspomniana Nikol Kaletka, która to czyniła pięciokrotnie, tuż za nią w statystyce plasuje się Renata Warunek (4trafienia na koncie) oraz Karolina Gruszka, Marlena Konieczna, Patrycja Luty (po jednej bramce). Najwięcej na boisku spędziła Anna Wójcik, która wystąpiła we wszystkich 11nastu meczach (co daje 990minut). Najczęściej z ławki wchodziła Aneta Szymanowska (6razy), a najczęściej przed końcem spotkania schodziła Marlena Konieczna (5razy). Najmłodszą zawodniczką jest Julia Wycisk, która ma zaledwie 15lat i jest reprezentantką Polski.

W rundzie jesiennej tylko jedna zawodniczka została ukarana czerwoną kartką – Marlena Konieczna. Średnia wieku całej ekipy to zaledwie 23 lata.

Jak widać po statystykach potencjał w drużynie jest duży. W barwach Czarnych na jesień wystąpiło 17 zawodniczek.

Trenerka Agnieszka Drozdowska wraz ze sztabem na pewno postara się, aby zawodniczki porządnie przepracowały okres przygotowawczy i wyszły wiosną na boisko mocniejsze.

Jako kibice trzymamy mocno kciuki i oby kontuzje omijały szerokim łukiem!